برای تامین گرمای مورد نیاز از یک یا چند دستگاه دیگ آبگرم یا بویلر آبگرم استفاده می کنیم این دستگاه ها دارای دسته بندی های مختلفی هستند که در زیر به انواع آنها می پردازیم:

دیگهای چدنی

دیگهای فولادی

 

دیگ فولادی چیست و چه مزیتی نسبت به چدنی دارد؟

دیگ ها یا به عبارت دیگر بویلرها (Boiler) یک فضای بسته هستند که سیالی مانند آب درون آن ها جریان دارد، به این سیال به وسیله مشعل گرما داده شده و از آن استفاده های مختلفی می شود.

انواع دیگ فولادی

 

از مزیت دیگ های فولادی نسبت به دیگ های چدنی می توان که دیگهای فولادی توان تحمل فشار بالاتری نسبت به دیگهای چدنی دارند و در صورت بروز تنش های حرارتی در فشارهای پایینتر مقاومت بالاتری را دارند که این خود برای تامین امنیت محیط فوق العاده مهم می باشد .

انواع دیگ فولادی :

این دیگ ها در انواع فایرتیوب و واترتیوب ساخته شده اند در متن زیر به عملکرد دیگ های فایرتیوب و واترتیوب می پردازیم :

دیگ های فایبرتیوب (Fire tube) به معنای دیگ فولادی با لوله های آتش است، از این دیگ ها بیشتر برای تولید بخار استفاده می شوند، که عملکرد آن به این صورت است؛ منبع حرارتی که به وسیله مشعل گرم شده در نزدیکی  و تماس مستقیم با سیال درون دیگ قرار می گیرد، در این دستگاه می توان طول تماس منبع حرارتی (فایرباکس) را به وسیله لوله هایی به نام لوله های برگشت موازی زیاد کرد که در این صورت به آن دیگ بخار 2 پاس می گویند، در انواع دیگر آن یعنی دیگ بخار 3 پاس برای خروج دود احتراق از دیگ این گاز ها را به کناره ها و زیر آن هدایت می کند و 3 مسیر موازی ایجاد می کنند.

دیگ واترتیوب (Water tube) به معنای دیگ فولادی با لوله آب است که در آن آب درون لوله ها زیر شعله مستقیم منبع گرمایی که فضای دیگ را اشغال کرده قرار می گیرد و آب درون لوله ها را گرم می کند، این دیگ ها نسبت به دیگ های فایرتیوب ظرفیت کمتری دارد ولی از آن برای کارهایی با فشار بالا استفاده می شود.

 

کاربرد دیگ فولادی و ویژگی های آن :

از این دیگ های فولادی ، در کارخانه ها و بیمارستان ها دیگ بخار فایرتیوب استفاده می شود و در برج ها ، ساختمان ها ، هتل ها ، استخر ، مدرسه و دانشگاه (دیگ آب داغ سه پاس، دیگ آب داغ چگالشی، دیگ آب گرم فایرباکس، منبع کویلی اسپیرال ) مورد استفاده قرار می گیرد.

این دیگ ها در انواع مختلف با بالاترین استاندارد جهانی و بین المللی ساخته شده است و پیشگام در کاهش مصرف انرژی می باشد.

 

راه افزایش طول عمر دیگ فولادی : 

  • ساخت این دیگ باید مطابق با استاندارد های بین المللی باشد.
  • استفاده از سختی گیر یا رسوب زدا
  • انتخاب و تعداد ظرفیت متناسب با محل مورد نظر برای تامین آب گرم در هر فصل. (نظر کارشناس)
  • استفاده از مشعل با ظرفیت مناسب محاسبه شده برای دیگ.
  • محاسبه حجم دود احتراق و ساخت دقیق دودکش از نظر قطر و ارتفاع

 

مراحل فروش دیگ فولادی در شرکت شوفاژ ایران :

اگر برای انتخاب دیگ فولادی موردنظر خود دچار تردید و سردرگمی هستید نگران نباشید؛ کارشناسان شرکت شوفاژ ایران با بررسی محل موردنظر از هر منظر، محصول و دیگ متناسب با محل موردنظر شما رو انتخاب و مراحل نصب آن را به درستی و دقیق انجام می دهند .

 

مشخصات فنی دیگ های فولادی در کاتالوگ مربوط به هر یک از محصولات موجود می باشد که می توانید با مراجعه به آن کامل ترین مشخصات فنی این محصولات را مشاهده نمایید.

برای اطلاع از قیمت دیگ فولادی دابو صنعت و همچنین سفارش این دیگ با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید: 

88830870-88848868-88329460-4

 

نمایش دادن همه 6 نتیجه

مشاهده فیلترها
نمایش 9 24 36