مقالات

خام سوزی مشعل

BURNER

خام سوزی مشعل یکی از مشکلاتیست که اغلب کاربران موتورخانه با آن مواجه هستند . سه عامل سوخت ، اکسیژن و جرقه ارکان اصلی آتش هستند . در هنگام احتراق دو عامل سوخت و اکسیژن باید با نسبتی مناسب با یکدیگر ترکیب شوند تا عملیات احتراق به درستی انجام شود . 

خام سوزی مشعل گازی 

خام سوزی هنگامی رخ می دهد که سوخت وارد شده به مشعل از نسبت اکسیژن وارد شده بیشتر باشد . بدین ترتیب مشعل موتورخانه دچار کمبود اکسیژن شده و مقداری سوخت به شکل خام باقی می ماند و نمی سوزد . خام سوزی علاوه بر این که مصرف سوخت و انرژی را افزایش می دهد ، بوی بدی را در داخل موتورخانه ایجاد می کند . سه نوع شعله از لحاظ نسبت ترکیب سوخت و اکسیژن وجود دارد . شعله اکسید ، شعله خنثی و شعله احیا این سه نوع هستند . سوختن ناقص هنگامی اتفاق می افتد که که شعله احیا باشد .

BURNERراه کار رفع خام سوزی مشعل

همان طور که مشخص است ، برای این که بتوانیم خام سوزی را از بین ببریم باید نسبت سوخت و اکسیژن را کنترل کنیم . برای این کار دو روش وجود دارد :

  • میزان ورود گاز به مشعل را کم کنیم ؛ به کمک شیر موجود بر روی مشعل میزان گاز ورودی را کم کرده و سوخت کم تری را وارد مشعل می شود .
  • میزان اکسیژن ورودی به مشعل را افزایش دهیم : در این حالت می توانیم میزان اکسیژن ورودی به مشعل را به کمک دمپر مشعل افزایش دهیم . دمپر در دو نوع دستی و برقی وجود دارد که با چرخاندن پره های آن هوای بیشتری وارد مشعل می شود .

پس از تنظیم این دو پارامتر بوی ناشی از سوختن ناقص از بین می رود . طول شعله مشعل باید به اندازه ۳/۴ طول دیگ باشد و رنگ آن زرد با رگه های آبی باشد . در این شرایط می توانیم مطمئن باشیم که شعله مشعل تنظیم می باشد .

در حالتی شعله اکسید است ، عکس حالت فوق رخ می دهد . به این معنا که میزان اکسیژن نسبت به سوخت بیشتر است . این حالت سوزش چشم را به دنبال دارد و شعله کوتاه ، تیز و آبی رنگ است . برای رفع این مشکل طبیعتا باید عکس حالت خام سوزی عمل شود . یعنی مقدار اکسیژن را کم کرده و شیر گاز را باز کرده تا سوخت بیشتری وارد مشعل شود .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *